Jacek Kozłowki 5 powożącym Świata !!!!!!!!

• PZHKM
  • 03 września, 2009
  • Brak komentarzy

Na Mistrzostwach Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi, które odbyły się w dniach 20-23 sierpnia w węgierskim Kecskemet Jacek Kozłowski udowodnił że tytuł Mistrza Polski zdobył zasłużenie.W doborowym towarzystwie Kozłowski ukończył Mistrzostwa Świata na bardzo wysokim  5 miejscu na 67 startujących.

Zajął najwyższe miejsce z polaków. Był 5 w maratonie ,2 w zręczności,ale niestety daleka pozycja po ujeżdżeniu (36) pozbawiła go mozliwości walki o podium i o medale.Jest to także sukces polskiej hodowli,i to hodowli koni małopolskich gdyż Kozłowski powoził 2 synami ogiera Emetyt : ogierem Mefisto (od Mafia po Hippies) oraz wałachem Dziekan (od Dziewunia xx po Jaguar xx).

Zdjęcia pochodzą z tegorocznych Mistrzostw Polski z Warki. Autorem zdjęć jest Mateusz Staszałek