Międzywojewódzka Wystawa Koni Hodowlanych Janów Lubelski

Międzywojewódzka Wystawa Koni Hodowlanych Janów Lubelski

  • PZHKM
  • 28 czerwca, 2009
  • Brak komentarzy

21 czerwca bieżącego roku w Janowie Lubelskim odbyła się Międzywojewódzka Wystawa Koni Hodowlanych. Komisja oceniała konie kilku ras min.: małopolskiej, szlachetnej półkrwi, śląskiej i zimnokrwistej.

Zwyciężczynią rasy małopolskiej została Aronia (Emetyt – Amaltea po Joker)hodowli i własności Andrzeja Piwowarskiego,miejsce 2 zajeła Jantra (Bajt – Jurata po Przedświt XIII-4) hodowli i własności państwa Marii i Andrzeja Bieńków, natomiast miejsce trzecie przypadło gniadej Juturnie(Hegemon – Jurata po Przedświt XIII-4)także hod./wł. państwa Bieńków.

Najlepszym koniem pokazu została wybrana Aronia.

 

Aronia
 
Jantra
 
Juturna
 
Na zakończenie wystawy odbył się Wyścig włościański otwarty – Derby Janowa Lubelskiego. Zawodnicy startowali parami i drogą eliminacji zostały wybrane 2 najlepsze amazonki które stoczyły walkę o zwycięstwo. Niekwestionowaną zwyciężczynią została Aleksandra Wianecka na niedużej,ale bardzo dzielnej siwej klaczy Miranda(Barok – Melisa po Manhattan), miejsce drugie zajęła Katarzyna Bieńko na klaczy Jantra (Bajt – Jurata po Przedświt XIII-4). Obie klacze zostały wyhodowane i stanowią własność państwa Bieńków z Żabna.
Aleksandra Wianecka na Mirandzie oraz Katarzyna Bieńko na Jantrze  foto.Emilia Biraga

 

 
foto.Emilia Biraga
 
foto.Emilia Biraga
 
Zacięta walka Aleksandry Wianeckiej i Mirandy o miejsce w finale   foto.Emilia Biraga
 
Katarzyna Bieńko na Jantrze    foto.Emilia Biraga

 

Zdjęcia z gonitwy zostały zamieszczone dzięki uprzejmości Pani Emilii Biragi. Zdjęcia Aroni, Jantry i Juturny pochodzą z innych imprez ,są autorstwa Mateusza Staszałka.