2006 XXI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

2006 XXI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

  • PZHKM
  • 12 października, 2006
  • Brak komentarzy

W dniach 12-15 października 2006 w Poznaniu odbywają się Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra-Farm, a w ich ramach – XXI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Zgodnie z regulaminem, ponieważ liczba koni przedstawionych w rasie małopolskiej wyniosła co najmniej 5 ogierów i 5 klaczy, sędziowie będą wyłonili czempiona i wiceczempiona rasy, oddzielnie dla ogierów i klaczy.

Wszystkie konie małopolskie biorące udział w tegorocznej wystawie zdobyły noty powyżej 40 punktów, czyli zdobyły złote medale KWZH. Oto zwycięzcy:

  • Czempion Ogierów Małopolskich – Jurand (Arcus xx – Jutrznia / Elsing oo) hod. SK Walewice, wł. SO Białka

  • Wiceczempion Ogierów Małopolskich – Krym (Emir – Krymka / Berberys xxoo) hod. Janusz Stempel, wł. Marek Kołcon

  • Czempionka Klaczy Małopolskich – Arieta (Autokrata – Arleta / Barak) hod./wł. Sk Janów Podlaski

  • Wiceczempionka Klaczy Małopolskich – Egeria (First des Termes xo – Etyka / Etat o) hod./wł. Bogusław Dąbrowski

Wyniki ogierów:

  1. Jurand (Arcus xx – Jutrznia / Elsing oo) hod. SK Walewice, wł. SO Białka – 43,67 pkt (1 x 10 za typ)

     

  2. Krym (Emir – Krymka / Berberys xxoo) hod. Janusz Stempel, wł. Marek Kołcon – 43,67 pkt

     

  3. Halogen (Vis Versa xo – Hałastra / Europejczyk oo) hod. SK Janów Podlaski, wł. SO Bogusławice – 41,67 pkt

  4. Atut (Vis Versa – Arleta po Barak) hod. SK Janów Podlaski – 41,33 pkt

  5. Harpun (Askar – Hawajka po Hattrick) hod. Tadeusz Gwarda, wł.Kamila Babińska – 40,33 pkt

  6. Diabełek (Grey – Diablotka po Hippies ) hod. SK Walewice, wł. SO Bogusławice – 40 pkt

Wyniki klaczy:

  1. Arieta (Autokrata – Arleta / Barak) hod./wł. Sk Janów Podlaski – 45,33 pkt (2 x 10 za typ, 1 x 10 za ruch)

  2. Egeria (First des Termes xo – Etyka / Etat ) hod./wł. Bogusław Dąbrowski – 45 pkt

  3. Ajsza Dahomanka (Dabur Dahoman o – Asturia / Lubań) hod./wł. Krzysztof Kordalski – 45 pkt

     

  4. Armilla (Cynik xx – Armenia) hod./wł. Sk Janów Podlaski – 44,67 pkt

  5. Finezja (Dworny – Frezja) hod. Romuald Rogalski, wł. Judyta Ziółkowska – 44 pkt

  6. Jesień (Arcus xx – Jeżyna) hod./wł. Bogusław Dąbrowski – 42,67 pkt

  7. Tundra (Minneapolis – Temida) hod. Edward Wróbel, wł. Ryszard Szpatuśko – 40,67 pkt

Gratulacje dla hodowców i właścicieli koni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *